İçeriğe geç

4. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı – ODTÜ

1 ay gecikmeli olsa da yazımı yazacağım. 🙂 Çok çok yoğun bir dönem geçirdiğim için fırsat bulamamıştım yazmaya. Neyse devam edelim.

8-9 Mayıs tarihinde gerçekleşen 4. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayi ODTÜ de gerçekleşti. Geçen sene Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde olan kurultayımız bu sene Ankaradaydı. Kurultayın en güzel yanı bütün böte öğrencileri kaynaşmak, fikir alışveri yapmak, projeleri kıyaslamak, geleceğimiz hakkında düşünmek, vb. Lise arkadaşlarımızla buluşmak o da ayrı bir keyif(bknz resim) . Kurultayın 1. günü EGE Böte’den kardeşim ortağım Efe ile birlikte Özgür ve Haluk misafirlerim geldi. İlk gün olma sebebiyle açılış konuşması ile başlıyan etkinlik program eşliğinde devam etti. Mobil eğitim ağırlı olan oturumlar bir hayli güzeldi. Uzaktan eğitimi mobil platforma taşıma ve o teknolojilerini kullanmak üzerine güzel bilgiler edindi böteliler.Tecrube konuşuyor oturumları ile bir çok bilgi ve tecrube paylaşıldı. Stand açmadığımız kurultayda 3 proje ile katılmıştık ama hiç bir derece elde edememiz üzücüydü. Ulusal BÖTE Öğrenci Konseyi nin yeniden toplanması seçimin yapılması, yeni kayıtların olması vb. faydalı oldu. Sosyal içerik – eğlence açısından bakıldığında geçen seneyi çok özledik. Ya da biz bu sene kurultayı gözümüzde çok büyüttük. O kadar memnun kalamasakta iyi -kötü kurultayımızı yaptık. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi ilerim. Yarışmaya katılıp derece alanları ve projelerini http://botekurultayi.com/dereceler.aspx bakabilirsiniz. Fırsat bulabilirsem projeleri inceleyip görüşlerimide burdan yazmak isterim..

5. Ulusal Böte Öğrenci Kurultayı nı seçim ile belirlenmesi için üniversite temsilcileri toplanıp oylama yaptık. Yıldız Teknik, Sütçü İmam ve Ege Üniversitelerinin aday olduğu seçimi Yıldız Teknik, Ege’yi 1 oy ile geçerek seneye kurultayı düzenleme hakkını elde etti. Yıldız Teknik Üniversitesine çalışmalarında başarılar diliyor seneye görüşmek dileği ile yazımı burada noktalıyorum…

Tarih:HayatMobil Programlama

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir