İçeriğe geç

Future-Learning 2010

Future-Learning -3. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı

9 Mayıs Böte Kurultayının akşamı Efe ile birlikte İstanbul yollarına düştük. Aylar önceden planı yaptığımız İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üni. ortaklaşa düzenlediği konferansa gittik. Daha önce yazılarımda da bahsetmiştm. (bknz. ) Uzaktan Eğitim ve Uzaktan Eğitim Teknolojileri ile yakından ilgilendiğimizden dolayı bu konferansı kaçırmak olmazdı. Bir de Uluslararası bir konferans oluşu bir çok kuramcının, saygı değer bilim hocalarının orda olması fazlasıyla yetti arttı.  İstanbul’a pazartesi sabah inip çantalarımızı arkadaşımızın evine bırakıp yola çıktık.

1. Gün: İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsüne gittik. İstanbul kültür gezisi etkinliği altında tarihi yarım adayı gezdik. Eve dönüş yolunca Beşiktaş’a uğrayıp İnönü Stadında ki BJK müzesini gezdik. ahh ahh 🙂

2. Gün, 3. Gün, 4. Gün yoğun seminerlere katılarak bir çok bilgi edindik. Ülkemizde kullanılan teknolojiler, yeni uzaktan eğitim sistemleri ve modelleri, vb. Ayrıntılı içerik ve fotoğraflar için web sitesinden bknz. http://www.futurelearning.org.tr/index_tr.php Yine fırsat buldukça elimde ki notlardan, fotolardan hatırladıkça paylaşımlarımı yazarım.

5. Gün: Son gün olmasıyla fazla yoğun geçmeyen etkinlik çekiliş ve fotoğrafçılık yarışmasının sonuçlarının açıklanmasıyla bitti.

Sonuç: 5 günlük İstanbul maceramızda, hem İstanbul’u gezmiş hem konferanslara girerek bilgi birikimimizi artırmış olup, bol bol düşünmeye başladık. Etkinlikle emeği geçen başta Yard. Doç. Dr. Fatih Gürsul ‘a ve herkese teşekkür ederim. 2 yıl sonra  4. Future Learning’ de görüşmek üzere..

Tarih:HayatProgramlamaUygulamalar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir